Posed Lednáček / Krabčice

Ztište se a zaposlouchejte se. Třeba ho zaslechnete. Jeden z našich nejvzácnějších spolubydlících hnízdí na břehu většího ze dvou rybníků. Je zážitkem zahlédnout jeho zářivě modré peří a dlouhý ostrý zobák. Ledňáček na našem území patří mezi přísně chráněné druhy, a tak si ho opravdu považujeme.

Posed Ledňáček levituje na hraně srázu nad potokem Běluňka z jedné strany a loukou ze strany druhé. Velké prosklené okno vám poskytne v jarní a letní sezóně nekonečnou záplavu zelené barvy smíšeného lesa, po opadání listů na podzim pak úchvatný pohled do strže nad meandrujícím potokem.

Samotné dobrodružství pobytu v posedu začíná již výstupem po schůdcích do výše než dvou metrů. Ostatně – jaký by to byl posed, kdyby z něho nebyl výhled. V interiéru posedu pak najdete ukázku glampingu v malém prostoru. Přízemí slouží pro posezení v jednom z našich oblíbených Halabala křesel nebo v proskleném výklenku. Malá kuchyňka je vybavena plynovým vařičem a základním vybavením pro přípravu malého občerstvení. Ložnice se nachází v podkroví posedu. Na široké matraci se můžete uvelebit a velkým střešním oknem pozorovat hvězdy, než na Vás přijde blahorodý spánek. A věřte, že v peřinách z ovčí vlny se u nás vyspíte náramně.

Osobní hygiena se ve Ledňáčkovi nese v tradičním kempovém duchu. V interiéru je k dispozici umyvadlo, do něhož si můžete ohřát vodu, sprchování je pak možné z vaků na vodu zavěšených u posedu. Zde je již teplá voda dílem přírody. Suchý záchod je jen pár metrů od posedu.

Doufáme,, že se Leďáček místem pro skvělý odpočinek bez podsvícených displejů. Vraťte se do dětství třeba s knížkou pohádek nebo nad nějakou z her, které jsme pro vás připravily.

Skvělé snídaně jsou u nás samozřejmostí, vždyť jak nejlépe zahájit den než dobým jídlem. Bedničku se snídaní najdete za svými dveřmi a věříme, že si je opravdu užijete. V ledničce pak najdete drobné občerstvení a vína, které si můžete dokoupit pro případ, že se vám nebude chtít areál opouštět. Navečer si pak hoďte něco malého na gril, rozprostřete piknikovou deku nebo se uvelebte v houpací síti a vychutnejte si chvíle klidu odpočinku. Neboť právě proto jste k nám přijeli. Zklidnit mysl, načerpat z přírody životní energii a třeba si i vyzkoušet, jak málo stačí ke spokojenosti.